Pradžia Technologijos Kiek darbo vietų yra technologijų srityje?

Kiek darbo vietų yra technologijų srityje?

sukūrė Deimantė
2 minutes read

Pateikti tikslias skaitmenines laisvų darbo vietų skaičiaus vertes technologijų sektoriuje yra sudėtinga dėl dinamiško sektoriaus pobūdžio ir skirtingų duomenų šaltinių. Vis dėlto yra gerai žinoma, kad technologijų sektoriuje yra daug darbo vietų. Štai keletas faktų, į kuriuos verta atsižvelgti:

  1. Programinės įrangos kūrimas: Programinės įrangos kūrimo srityje yra daug darbo galimybių. JAV darbo statistikos biuro duomenimis, 2020 m. vien Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo apie 1,46 mln. programinės įrangos kūrėjų darbo vietų.
  2. Kibernetinis saugumas: Didėjant kibernetinių grėsmių ir duomenų saugumo pažeidimų skaičiui, didėja kibernetinio saugumo specialistų paklausa. Tarptautinės kibernetinio saugumo sertifikavimo organizacijos (ISC)² duomenimis, 2020 m. pasaulyje kibernetinio saugumo darbuotojų trūkumas jau siekė virš 3,12 mln.
  3. Duomenų analizė: Duomenų analitikų ir duomenų mokslininkų poreikis vis didėja, nes organizacijos kaupia ir analizuoja didžiulius duomenų kiekius. IBM prognozuoja, kad iki 2025 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose bus paskelbta 2,7 mln. darbo skelbimų duomenų mokslo ir analitikos srityje.
  4. Dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis: Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi plėtra paskatino darbo galimybių šiose srityse didėjimą. Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo ataskaita, 2015-2019 m. dirbtinio intelekto specialistų paklausa išaugo 74 proc.
  5. Debesų kompiuterija: Debesų kompiuterija tapo labai svarbiu verslo veiklos aspektu, dėl to padaugėjo darbo vietų. 2020 m. pasaulinė viešųjų debesijos paslaugų rinka buvo vertinama 257,5 mlrd. dolerių, o tai rodo, kad reikia debesų kompiuterijos srityje kvalifikuotų specialistų.
  6. Technologijų sektorius bendrai taip pat siūlo ne tik techninio pobūdžio darbo galimybes. Pavyzdžiui, JAV darbo statistikos biuras pranešė, kad 2020 m. Jungtinėse Valstijose dirbo daugiau nei 476 000 kompiuterių ir informacinių sistemų vadovų.

Svarbu pažymėti, kad konkretus laisvų darbo vietų skaičius gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip geografinė padėtis, pramonės sektorius ir bendra ekonominė padėtis. Nuolatinis technologijų sektoriaus augimas ir integracija į įvairias pramonės šakas užtikrina nuolatinį darbo vietų srautą asmenims.

Taip pat gali patikti

Palikite komentarą