Pradžia Šeima Pledams naudojamos vilnos rūšys

Pledams naudojamos vilnos rūšys

sukūrė Deimantė
4 minutes read

Kai prisiglaudžiu po vilnos antklode, mane ne tik supa komfortas, bet ir įvairių vilnos rūšių palikimas, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir privalumais. Supratimas apie šias skirtingas vilnos rūšis gali padėti priimti pagrįstą sprendimą renkantis tobulą antklodę savo namams.

Merinosų vilna karaliauja dėl savo išskirtinio minkštumo ir plono pluošto, dėl kurio antklodės yra lengvos, tačiau neįtikėtinai šiltos. Tai auksinis prabangios patalynės standartas, dažnai gaunamas iš daugiausia Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje auginamų merinosų avių.

Avių vilna, gaunama pirmą kartą kirpus ėriuką, pasižymi minkštesniu ir elastingesniu pluoštu nei senesnių avių vilna. Ji ne tik švelni odai; ji taip pat yra elastinga ir hipoalerginė, todėl idealiai tinka tiems, kurie jautrūs medžiagoms.

Dar yra Alpakos vilna, kuri išsiskiria blizgia ir šilkine tekstūra. Šios rūšies vilna, gaunama iš alpakų Pietų Amerikos Anduose, yra šiltesnė už avių vilną ir neturi lanolino, todėl yra hipoalerginė ir puikiai tinka alergiškiems žmonėms.

Kašmyro vilna, gaunama iš kašmyro ožkų, pasižymi prabangiu minkštumu, kuriam sunku prilygti. Ši lengva ir neįtikėtinai šilta vilna yra tikras malonumas ir labai paklausi aukštos klasės antklodėms gaminti.

Galiausiai, Šetlando vilna iš Šetlando salų garsėja natūralių spalvų įvairove ir tradiciniu patrauklumu. Ji ypač patvari ir šilta, pasižymi būdingu šiurkštumu, kuris naudojant ir senstant minkštėja.

Rinkdamiesi vilnonę antklodę, atsižvelkite į vilnos rūšį tiek dėl jos pojūčio, tiek dėl jos funkcijos. Nuo švelnaus kašmyro minkštumo iki patvarios Šetlando vilnos – yra vilnos rūšis, atitinkanti visus pageidavimus ir poreikius. Nepamirškite, kad šios vilnos ne tik skiriasi savo tekstūra ir savybėmis, bet ir pasižymi anksčiau straipsnyje minėtomis natūralios izoliacijos ir drėgmės šalinimo savybėmis. Kiekviena rūšis suteikia unikalią komforto ir šilumos patirtį, papildydama nesuskaičiuojamą daugybę priežasčių, kodėl vilnonė antklodė yra privalumas bet kuriuose namuose.

Atraskite rankų darbo vilnos gaminius – Purewools.com.

Kuo Merino vilna išsiskiria iš kitų antklodžių?

Merino vilna vertinama dėl išskirtinio minkštumo ir plono pluošto, todėl antklodės yra lengvos, bet neįtikėtinai šiltos. Ji laikoma prabangios patalynės aukso standartu.

Kuo ėriukų vilna skiriasi nuo kitų vilnos rūšių?

Pirmą kartą kirptų ėriukų vilna yra minkštesnė ir elastingesnė nei vyresnių avių vilna. Ji švelni odai, elastinga ir hipoalerginė, todėl idealiai tinka jautriems vartotojams.

Kokiomis unikaliomis savybėmis pasižymi antklodės iš alpakos vilnos?

Alpakos vilna pasižymi blizgia, šilkine tekstūra. Ji šiltesnė už avies vilną, hipoalerginė, nes joje nėra lanolino, ir gaunama iš alpakų Pietų Amerikos Anduose.

Kodėl kašmyro vilna laikoma prabangia antklodėms?

Kašmyro vilna, gaunama iš kašmyro ožkų, garsėja prabangiu minkštumu, lengva šiluma ir švelnumu. Ji labai paklausi aukštos klasės antklodėms gaminti.

Kuo išsiskiria Šetlando vilna, naudojama antklodėms gaminti?

Šetlando vilna, gaunama iš Šetlando salų, pasižymi natūralia spalvų įvairove ir tradiciniu patrauklumu. Ji ilgaamžė, šilta ir pasižymi būdingu šiurkštumu, kuris laikui bėgant minkštėja.

Kaip pasirinkti tinkamą vilnos rūšį savo antklodei?

Atsižvelkite ir į vilnos pojūtį, ir į jos paskirtį. Kiekviena vilna – nuo švelnaus kašmyro švelnumo iki patvarios Šetlando vilnos – atitinka skirtingus pageidavimus ir poreikius.

Ar visų rūšių vilna antklodėse yra hipoalerginė?

Ne visų rūšių vilna yra hipoalerginė, tačiau ėriukų vilna ir alpakų vilna pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, todėl tinka alergiškiems žmonėms.

Taip pat gali patikti

Palikite komentarą