Pradžia Prietaisų naujienos Analoginės magijos atskleidimas: kaip veikia viniliniai įrašai?

Analoginės magijos atskleidimas: kaip veikia viniliniai įrašai?

sukūrė Deimantė
10 minutes read

Jei kada nors susimąstėte, kaip ant vinilinės plokštelės esantys grioveliai sukuria muziką, atsidūrėte tinkamoje vietoje. Vinilinės plokštelės – tai ne tik nostalgiška relikvija, bet ir įdomi technologija, kuri ir toliau žavi muzikos entuziastus visame pasaulyje. Šiame straipsnyje pasinersime į vidinę vinilinių plokštelių sandarą ir atskleisime jų analoginio skambesio magiją.

Kai užmetate adatą ant vinilinės plokštelės, paleidžiate grandininę fizinių judesių reakciją, kurios rezultatas – kambarį užpildanti muzika. Suprasdami sudėtingą procesą, kaip vibracijos vinilinėje plokštelėje virsta garso bangomis, galėsite labiau vertinti šį klasikinį muzikos formatą. Atskleiskime vinilinių plokštelių veikimo paslaptį ir paaiškinkime, kodėl jos vis dar užima ypatingą vietą daugelio melomanų širdyse.

Pagrindinė informacija

 • Vinilinės plokštelės buvo pradėtos gaminti XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje, pakeitė šelaką kaip pagrindinę plokštelių gamybos medžiagą ir dominavo rinkoje iki pat kompaktinių diskų atsiradimo aštuntajame dešimtmetyje.
 • Vinilinės plokštelės gaminamos iš polivinilchlorido (PVC) ir yra sudarytos iš griovelių, kuriuose užkoduoti garso signalai, plunksnos, kuri fiksuoja vibracijas, ir sudėtingo stiprinimo proceso, kurio metu signalai paverčiami garso bangomis.
 • Garsas vinilinėse plokštelėse įrašomas analoginio garso įrašymo būdu, kai griovelių vibracijos paverčiamos elektriniu signalu, kuris stiprinamas ir atkuriamas per garsiakalbius.
 • Grojant viniline plokštele reikia nustatyti garsiakalbį, įjungti patefoną, įdėti plokštelę, nuleisti garsiakalbį ir pradėti groti, kad būtų galima patirti stebuklingą analoginę muzikos patirtį.
 • Vinilinių plokštelių privalumai: aukščiausia garso kokybė, lytėjimo pojūtis, unikalus apipavidalinimas ir pakuotė, kolekcionavimo galimybė, ilgaamžiškumas ir populiarumas tarp muzikos entuziastų, kurie vis dažniau mėgaujasi autentiška klausymo patirtimi.

Vinilinių plokštelių istorija

 • Praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje pristatytos vinilo plokštelės greitai pakeitė šelaką kaip pagrindinę įrašų gamybos medžiagą.
 • Ilgai grojančios (LP) vinilinės plokštelės sukėlė revoliuciją muzikos vartojimo srityje, nes suteikė ilgesnį abiejų pusių grojimo laiką.
 • Išpopuliarėjo 45 aps/min singlas, skirtas atskiroms dainoms ir tenkinantis didėjančią hitų paklausą.
 • Vinilinės plokštelės dominavo rinkoje iki tol, kol devintajame dešimtmetyje atsirado kompaktiniai diskai (CD).
 • Nepaisant skaitmeninių formatų konkurencijos, pastaraisiais metais vinilinės plokštelės vėl atgimė.
MetaiRenginys 
194812 colių LP vinilinės plokštelės pristatymas
1949„Columbia Records” išleido pirmąją 33 1/3 RPM plokštelių plokštelę
1952„RCA Victor” pristatė 45 RPM singlą
1982Komerciškai pristatytas CD
2010sVinilinių plokštelių sugrįžimas į muzikos pramonę

Vinilinės plokštelės anatomija

Žiūrėdami į vinilinę plokštelę matote nuostabią griovelių sistemą, perteikiančią garso bangas. Vinilinę plokštelę sudaro keli pagrindiniai elementai, kurie darniai veikia, kad sukurtų mėgstamą muziką. Pateikiame vinilinės plokštelės anatomiją:

 • Vinilinės plokštelės gaminamos iš polivinilchlorido (PVC), vadinamo tiesiog vinilu. Ši medžiaga yra patvari ir gali veiksmingai fiksuoti garso virpesius.
 • Grioveliai: Vinilinės plokštelės grioveliai – tai vieta, kur įvyksta stebuklas. Šiuose grioveliuose su iškilimais ir įdubimais garso signalas užkoduojamas spiraliniu keliu nuo išorinio krašto į centrą.
 • Juostelė: Juostelė, dar vadinama adata, yra mažytis brangakmenis arba metalinis antgalis, pritvirtintas prie plokštelių grotuvo antgalio. Jo užduotis – važiuoti išilgai griovelių, surenkant vibracijas ir paverčiant jas elektriniais signalais.
 • Stiprinimas: Elektriniai signalai iš plunksnos per ramentą perduodami į kasetę, kur jie sustiprinami. Šis stiprinimo procesas sustiprina silpnus plunksnos signalus iki girdimo lygio.
 • Garsiakalbių išvestis: sustiprinus elektrinius signalus, jie keliauja per garso sistemą ir pasiekia garsiakalbius. Tada garsiakalbiai elektrinius signalus vėl paverčia garso bangomis, kurias girdi jūsų ausys, taip užbaigdami užburiančią muzikos kelionę nuo vinilo iki jūsų ausų.

Kaip garsas įrašomas į vinilą

Kad suprastumėte, kaip garsas fiksuojamas vinilo plokštelėse, turite suprasti analoginio garso įrašymo sąvoką. Kai grojate muziką, plunksna pradeda judėti vinilinės plokštelės grioveliais. Kai plunksna kerta šiuos griovelius, ji vibruoja, reaguodama į fizinius įspaudus plokštelėje. Tada šie virpesiai perduodami į įrašymo plokštelę, kuri juos paverčia elektriniu signalu.

Šiame elektriniame signale yra analoginė garso informacija, įskaitant garso bangų intensyvumą ir dažnį. Šis analoginis signalas yra tai, kas iš tikrųjų atspindi muziką arba garsą, įrašytą į vinilinę plokštelę. Šio signalo grynumas ir gylis yra labai svarbūs užtikrinant aukštos kokybės garso atkūrimą.

Sukūrus elektrinį signalą, jis pereina stiprinimo procesą. Šiame etape signalo stiprumas padidinamas taip, kad atitiktų girdimam garsui reikalingus standartus. Po stiprinimo signalas yra paruoštas konvertuoti atgal į garso bangas, kurias galime girdėti. Šis virsmas įvyksta, kai signalas siunčiamas į garsiakalbius, kurie juo virpina diafragmas ir sukuria garso bangas ore.

Garso kelionė nuo vinilinės plokštelės iki jūsų ausų yra įdomus procesas, pagrįstas sudėtingais mechanizmais ir tikslia inžinerija. Išsaugodamos analoginį garso signalų pobūdį, vinilinės plokštelės suteikia unikalią klausymo patirtį, kurią brangina daugelis audiofilų ir muzikos entuziastų.

Vinilinės plokštelės atkūrimo procesas

Grojant viniline plokštele atliekama tiksli veiksmų seka, kad muzika atgytų. Štai kaip tai vyksta:

 • Procesas prasideda nuo ragelio pastatymo į ramybės padėtį, taip ruošiant plunksną sąveikai su vinilo grioveliais.
 • Gramofono įjungimas: Toliau įjungiamas patefonas, užtikrinant, kad jis sukasi tinkamu greičiu pagal grojamos plokštelės greitį, paprastai 33 1/3 arba 45 RPM.
 • Įdėkite plokštelę: Atsargiai uždėkite vinilinę plokštelę ant patefono lėkštės, sulygiuodami ją su verpste, kad būtų užtikrintas stabilus sukimasis be slydimo.
 • Toninio lėkštės nuleidimas: Atsargiai nuleiskite ramentą ant išorinio plokštelės krašto, kad rašiklis prisiliestų prie griovelio ir pradėtų skaityti garso informaciją.
 • Atkūrimo pradžia: Kai plunksna juda grioveliais, ji fiksuoja analoginius garso signalus, kuriuos kasetė paverčia elektriniu signalu.
 • Stiprinimas ir išvestis: elektrinis signalas stiprinamas, kad būtų perduodamas garsiakalbiams ir elektriniai signalai vėl virstų garso bangomis, užpildančiomis patalpą muzika.

Suprasdami sudėtingus vinilinės plokštelės grojimo etapus, galėsite iš tiesų įvertinti analoginę magiją, kurios dėka muzika pasiekia jūsų ausis. Įdomių muzikos įrankių galite rasti Paupio parduotuvėje Phono.shop – muzikos entuziastai nenusivilste!

Vinilinių plokštelių privalumai

 • Aukščiausia garso kokybė: Vinilinės plokštelės pasižymi sodriu ir šiltu garsu, kuriam daugelis audiofilų teikia pirmenybę prieš skaitmeninius formatus. Analoginė vinilo prigimtis suteikia unikalią klausymo patirtį, pasižyminčią gilumu ir aiškumu.
 • Taktilinė patirtis: vinilinių plokštelių laikymas ir grojimas suteikia apčiuopiamą ryšį su muzika. Atsargiai padėti plokštelę ant patefono ir švelniai nuleisti adatėlę gali būti muzikos entuziastų puoselėjamas ritualas.
 • Kūrinys ir pakuotė: Ant vinilinių plokštelių viršelių ir įdėklų dažnai būna sudėtingi ir vizualiai patrauklūs piešiniai, kurie muzikos klausymo procesą papildo meniniu elementu.
 • Kolekcionavimo galimybės: Vinilinės plokštelės dažnai laikomos kolekcionuojamais daiktais, kurių ribotas tiražas, retos spaudos ir unikalių spalvų variantai traukia kolekcininkus ir entuziastus.
 • Ilgaamžiškumas: Vinilinės plokštelės, tinkamai prižiūrimos, gali tarnauti ištisus dešimtmečius, todėl tai amžinas būdas mėgautis muzika, kuris gali būti perduodamas iš kartos į kartą.
 • Populiarumo atgimimas: Pastaraisiais metais vinilinės plokštelės labai sugrįžo, tapdamos paklausiu formatu muzikos mėgėjams, ieškantiems autentiškesnės ir labiau įtraukiančios klausymo patirties.

Išvada

Vinilinės plokštelės yra unikalus nostalgijos, autentiškumo ir neprilygstamos garso kokybės derinys, kuris ir toliau žavi muzikos mylėtojus visame pasaulyje. Sudėtingas vinilinių plokštelių gamybos procesas kartu su taktiline patirtimi ir kolekcine plokštelių prigimtimi sukuria ypatingą ryšį tarp klausytojo ir muzikos. Šiandieniniame skaitmeniniame amžiuje vinilinės plokštelės stebėtinai sugrįžta, tačiau jų patrauklumą lemia apčiuopiama ir svaiginanti patirtis, praturtinanti jūsų muzikinę kelionę analoginės magijos prisilietimu. Pajuskite vinilo garso šilumą ir gylį ir leiskite adatai vesti jus per laikui nepavaldų muzikinį nuotykį.

Kuo skiriasi vinilinės plokštelės grojimas nuo skaitmeninės muzikos transliacijos?

Grojant viniline plokštele vyksta fizinė sąveika su muzika, nes adata nuskaito plokštelės griovelius ir išgauna garsą. Šis analoginis procesas lemia šiltesnius tonus ir unikalius netobulumus, todėl klausymasis yra autentiškesnis, palyginti su tobulu skaitmeninės muzikos atkūrimu.

Kodėl vinilinės plokštelės pasižymi geresne garso kokybe?

Vinilinių plokštelių dinaminis diapazonas yra platesnis ir jose užfiksuojama daugiau garso niuansų nei skaitmeniniuose formatuose, todėl jos pasižymi sodriu ir detaliu garsu, kurį vertina audiofilai. Analoginis vinilinių plokštelių atkūrimas suteikia muzikai šilumą ir gylį, pagerindamas bendrą klausymo patirtį.

Kodėl vinilinės plokštelės yra populiarus muzikos entuziastų pasirinkimas?

Vinilinės plokštelės muzikos entuziastams patinka dėl jų lytėjimo pojūčio, sudėtingų meno kūrinių ir kolekcinio pobūdžio. Fizinis plokštelių grojimas ir gėrėjimasis jų pakuote suteikia klausymo procesui nostalgišką ir įtraukiantį aspektą, kitaip nei patogus skaitmeninės transliacijos būdas. Daugiau populiarių vinilinių plokštelių galite apžvelgti svetainėje https://phono.shop/product-category/ploksteles/ 

Kiek patvarios vinilinės plokštelės, palyginti su skaitmenine muzika?

Tinkamai prižiūrimos ir saugomos vinilinės plokštelės gali tarnauti visą gyvenimą, suteikdamos laikui nepavaldžią klausymo patirtį, kuri atlaiko laiko išbandymą. Skaitmeniniai muzikos failai, kita vertus, bėgant metams gali būti pažeisti arba pasenti, todėl vinilinės plokštelės yra patvarus muzikos išsaugojimo pasirinkimas.

Kodėl vėl išpopuliarėjo vinilinės plokštelės?

Vinilinių plokštelių atgimimą galima paaiškinti tuo, kad muzikos entuziastai skaitmeniniame amžiuje ieško autentiškesnės ir įdomesnės klausymo patirties. Unikali vinilo garso kokybė, kolekcinė ir meninė vertė rado atgarsį tiek tarp audiofilų, tiek tarp jaunosios kartos atstovų, todėl vinilinių plokštelių pardavimai ir gamyba atsinaujino.

Taip pat gali patikti