Pradžia Namų technologijos Kaip išsirinkti lauko baldus 2023-2024 m. vasarai?

Kaip išsirinkti lauko baldus 2023-2024 m. vasarai?

sukūrė Deimantė
7 minutes read

Ar džiaugiatės artėjančiu vasaros sezonu? Kylant oro temperatūrai ir ilgėjant dienoms, metas paruošti lauko erdvę poilsiui ir malonumams. Vienas iš esminių aspektų kuriant patrauklią lauko oazę yra tinkamų baldų pasirinkimas. Šiame išsamiame vadove supažindinsime jus su 2023-2024 m. vasaros lauko baldų pasirinkimo procesu. Nesvarbu, ar turite erdvią terasą, ar jaukų balkoną, ar išsiplėtusį sodą, mes jums padėsime. Pasiruoškite savo lauko erdvę paversti stilinga ir patogia buveine, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir pramogauti.

Kaip išsirinkti lauko baldus 2023-2024 m. vasarai?

Lauko baldai atlieka svarbų vaidmenį kuriant funkcionalią ir estetišką lauko erdvę. Kadangi yra daugybė galimybių, tobulų baldų pasirinkimas gali atrodyti pribloškiantis. Tačiau, atsižvelgdami į kelis pagrindinius veiksnius, galite supaprastinti sprendimų priėmimo procesą ir užtikrinti, kad pasirinksite teisingai. Panagrinėkime esminius žingsnius, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite idealius lauko baldus artėjančiam vasaros sezonui.

1. Įvertinkite savo lauko erdvę

Prieš pasineriant į įdomų lauko baldų pasaulį, labai svarbu įvertinti savo lauko erdvę. Atlikite matavimus ir įvertinkite planuojamo įrengti ploto dydį, formą ir išdėstymą. Atsižvelkite į turimą erdvę, skirtą sėdėjimui, valgymui ir kitai veiklai. Šis įvertinimas padės nustatyti, kokio mastelio ir kiekio baldai patogiai tilps jūsų lauko erdvėje.

2. Apibrėžkite savo gyvenimo būdą lauke

Renkantis tinkamus baldus svarbiausia suprasti, kaip naudosite lauko erdvę. Ar planuojate dažnai rengti susibūrimus ir vakarienes? Ar mieliau rinksitės jaukią poilsio ir skaitymo vietą? Nustatydami savo lauko gyvenimo būdo poreikius, galėsite rinktis baldus. Pavyzdžiui, jei mėgstate rengti pobūvius, rinkitės erdvų valgomojo komplektą ir daug sėdimų vietų. Jei ieškote ramaus poilsio, investuokite į patogius poilsio krėslus ir hamaką.

3. Atsižvelkite į ilgaamžiškumą ir atsparumą oro sąlygoms

Lauko baldai yra veikiami gamtos veiksnių, todėl ilgaamžiškumas ir atsparumas atmosferos poveikiui yra labai svarbūs aspektai. Ieškokite medžiagų, kurios būtų atsparios saulei, lietui, vėjui ir temperatūros svyravimams. Aukštos kokybės baldai gali būti iš aliuminio, tikmedžio, kaustytos geležies ir viskam tinkamų vytelių. Šios medžiagos pasižymi atsparumu ir gebėjimu atlaikyti lauko sąlygas. Be to, apsvarstykite galimybę investuoti į baldus su UV spinduliams atspariomis ir vandeniui nepralaidžiomis pagalvėlėmis, kad pailgintumėte jų tarnavimo laiką.

4. Dėmesys komfortui

Renkantis lauko baldus svarbiausias prioritetas turėtų būti patogumas. Juk tikslas – sukurti patrauklią erdvę, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti ir mėgautis vasaros sezonu. Išbandykite skirtingus sėdimųjų vietų variantus, kad įsitikintumėte, jog jie suteikia tinkamą atramą ir komfortą. Ieškokite kėdžių ir sofų su pliušinėmis pagalvėlėmis ir ergonomišku dizainu. Be to, apsvarstykite reguliuojamas funkcijas, pavyzdžiui, atlenkimo mechanizmus ir pufus, kad būtų dar patogiau ir universaliau.

5. Pasirinkite stilių, atspindintį jūsų skonį

Lauko erdvė – tai jūsų namų pratęsimas, todėl rinkitės asmeninį stilių atitinkančius baldus. Nesvarbu, ar norite šiuolaikinio, tradicinio, ar eklektiško stiliaus, pasirinkimų yra begalė. Atsižvelkite į savo namų architektūrinį stilių ir siekite vientisos estetikos. Jei nesate tikri dėl savo dizaino pomėgių, semkitės įkvėpimo iš namų dekoro žurnalų, svetainių ir socialinės žiniasklaidos platformų.

6. Baldų sauga ir priežiūrą

Norint išsaugoti lauko baldų ilgaamžiškumą, labai svarbu juos tinkamai laikyti ir prižiūrėti. Apsvarstykite baldus, kuriuos lengva valyti ir prižiūrėti. Pavyzdžiui, rinkitės medžiagas, kurioms reikia minimalios priežiūros ir kurias galima nuvalyti drėgnu skudurėliu. Be to, jei turite nedaug sandėliavimo vietos, rinkitės baldus, kuriuos galima lengvai sukrauti ar sulankstyti, kad ne sezono metu juos būtų galima efektyviai laikyti.

Kaip apsaugoti lauko baldus nuo saulės?

Lauko baldų apsauga nuo saulės yra labai svarbi jų ilgaamžiškumui ir išvaizdai. Pateikiame keletą patarimų, kaip apsaugoti baldus nuo kenksmingų UV spindulių:

 • Investuokite į nuo UV spindulių apsaugotas medžiagas: Ieškokite baldų, pagamintų iš medžiagų, kurios specialiai sukurtos taip, kad būtų atsparios saulės poveikiui. Puikus pasirinkimas – nuo UV spindulių apsaugotos pintinės, aliuminis ir audiniai, atsparūs blukimui.
 • Naudokite skėčius ir pavėsio bures: Naudokite skėčius arba sumontuokite šešėlines bures virš sėdimųjų vietų ir valgomojo zonų, kad suteiktumėte pavėsį ir sumažintumėte tiesioginių saulės spindulių poveikį baldams.
 • Užtepkite apsauginį hermetiką: Medinius baldus apsaugokite nuo saulės spindulių sandarikliu arba laku, skirtu naudoti lauke. Tai padės išvengti blukimo ir pažeidimų, atsirandančių dėl ilgalaikio poveikio.
 • Naudokite baldų užvalkalus: Nenaudojamus lauko baldus uždenkite oro sąlygoms atspariais baldų užvalkalais. Tai suteiks papildomą apsaugos nuo saulės ir kitų veiksnių sluoksnį.

Kokios yra geriausios medžiagos lauko baldams gaminti?

Norint užtikrinti lauko baldų patvarumą ir ilgaamžiškumą, labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Štai keletas geriausių lauko baldams skirtų medžiagų:

 • Aliuminis: Lengvas, atsparus rūdims ir nereikalaujantis daug priežiūros aliuminis yra puikus lauko baldų pasirinkimas. Be to, jis yra labai universalus ir gali būti įvairių stilių bei apdailos.
 • Tikmedis: Tikmedis yra populiarus lauko baldų pasirinkimas: žinomas dėl savo natūralaus grožio ir tvirtumo. Jis atsparus puvimui, vabzdžiams ir oro sąlygoms, todėl puikiai tinka ilgalaikiam naudojimui lauke.
 • Kaltinė geležis: kaltinės geležies baldai yra tvirti, elegantiški ir labai patvarūs. Jie gali atlaikyti atšiaurias oro sąlygas ir reikalauja minimalios priežiūros. Tačiau kartais gali prireikti juos paliesti, kad nerūdytų.
 • Sintetinės pintinės konstrukcijos, dar vadinamos visų oro sąlygų pintinėmis, yra patvarus ir atsparus oro sąlygoms lauko baldų variantas. Ji imituoja natūralių vytelių išvaizdą, tačiau yra atsparesnė blukimui, įtrūkimams ir pelėsiui.
 • Plastikinė derva: Plastikinės dervos baldai yra lengvi, nebrangūs ir lengvai valomi. Jie atsparūs blukimui ir gali atlaikyti įvairias oro sąlygas. Ieškokite aukštos kokybės dervos baldų, kad užtikrintumėte ilgaamžiškumą.
 • Plienas: Plieniniai baldai yra tvirti ir atlaiko intensyvų naudojimą. Tačiau jis gali rūdyti, todėl būtinai rinkitės baldus, padengtus rūdims atsparia danga, arba reguliariai naudokite apsauginį hermetiką.

Kaip turėčiau valyti ir prižiūrėti savo lauko baldus?

Norint, kad lauko baldai atrodytų kuo geriau, būtina juos tinkamai valyti ir prižiūrėti. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums prižiūrėti baldus:

 • Reguliariai valykite: Reguliariai valykite baldus minkštu šepetėliu ar šluoste. Jei norite valyti kruopščiau, plaukite švelniu muilo ir vandens tirpalu ir kruopščiai nuplaukite.
 • Venkite abrazyvinių valiklių: Venkite naudoti aštrius chemikalus, abrazyvinius valiklius ar šveitimo trinkeles, nes jie gali pažeisti baldų apdailą ar paviršių.
 • Patikrinkite, ar nėra pažeidimų: Periodiškai apžiūrėkite, ar jūsų baldai neturi pažeidimų požymių, pvz., atsilaisvinusių varžtų ar įtrūkimų. Nedelsdami spręskite visas problemas, kad išvengtumėte tolesnės žalos.
 • Laikykite ne sezono metu: jei įmanoma, ne sezono metu arba esant nepalankioms oro sąlygoms lauko baldus laikykite patalpoje arba dengtoje vietoje. Tai padės apsaugoti baldus nuo ekstremalių sąlygų ir prailgins jų tarnavimo laiką.
 • Laikykitės gamintojo nurodymų: Visada vadovaukitės gamintojo instrukcijomis, kuriose pateikiamos konkrečios baldų valymo ir priežiūros rekomendacijos. Jose gali būti pateiktos konkrečios rekomendacijos, pagrįstos naudojamomis medžiagomis.

Taip pat gali patikti

Palikite komentarą