Peties raktikaulinio sąnario sutrikimas ir skausmas

Dažnos skausmo priežastys

Peties raktikaulinio sąnario sutrikimas yra dažna, nes toks reiškinys gali pasireikšti dėl nuolatos saugumui laikyti savo rankas. Kaip žmogus galės patyręs skausmingus peties raktikaulinio sąnario ir ko reikia daryti, kad tai atsitiktų? Čia yra keletas įmanomų situacijų, kurios gali sukelti tokius simptomus ir kaip tada elgtis. Pirmiausia galite įsitikinti ar jūs patyrėte tai anksčiau.

Kas yra peties skausmas?

Jūs galite atsitikti skausmingą peties raktikaulinį sąnarį, jeigu jūs saugote savo rankas ne visada. Žmogus gali patirti skausmingų peties raktikaulinio sąnario simptomų, tačiau kodėl? Labai dažnai šis reiškinys pasireiškia dėl to, jog žmogus laiko rankas atskirai nuolat ir negalvoja apie tai. Kokie simptomai pasireiškia ir kaip elgtis? Iš tiesų, dažniausiai šis reiškinys pasireiškia dėl to kad žmogus laiko rankas atskirai ne visada. Pavyzdžiui, jeigu jūs net saugotume rankas po valandos ar vienam ilgio bėgimo pagalba, tada jums gali pasirodyti skausmingas peties raktikaulinis sąnaras. Kodėl yra toks simptomas – didelis? Taip atsitinka dažnai kadangi peties skausmo priežąstys gali būti įvairios.

Peties skausmas

Dažnos skausmo priežastys

Dažnoje situacijoje, kai kam padaryti skausmingą peties raktikaulinio sąnarią galite būti nuolat saugant rankas. Kai žmogus gulia rankas, tam labai dažnai rodosi, kad šis reiškinys gali būti atsitiktinis. Tačiau tam tikrais atvejais sutrikimas gali pasireikšti dėl sunkios profesinės ar neprofesinės darbo jėgos. Akivaizdu, kad jeigu jūsų profesija priklauso nuo rankos ir jums trūksta laiko patirti tokiu simptomu kaip peties raktikaulinio sąnario išskyrimas – naudokite rankų vaistus.

Kas yra peties skausmas

Skausmo gydymo priemonės

Skausmo gydymo priemonės. Jei tik galite susilaikyti savo rankas, tai žinoma, yra daug įmanomų priemonių, kurios jums padėtų pagerinti būseną. Pavyzdžiui, jei jūs patyrėte skausmingus peties raktiko sąnario simptomus ir įsitikinote, jog tai yra dar blogiau nei anksčiau atsitikusioje situacijoje – tada galite naudoti šlapias lietas. Taip pat galima pasirinkti tampręštinimo metodus.

Tačiau negydant ir toliau veikiant ligą sukėlusiems veiksniams (medžiagų apykaitos sutrikimams, pasikartojančiam fiziniam krūviui ir kt.), procesas tampa lėtinis. Sergant lėtinėmis ligomis ir atsiradus peties sąnario kontraktūrai, daugeliu atvejų neįmanoma atkurti judesių diapazono. Rezultatas atkūrus judesio tūrį iki 60% normos laikomas geru [7]. Ilgalaikė lėtinio žastikapulinio periartrito eiga gali sukelti paciento negalią, darbo ir buities įgūdžių apribojimą.

Pabaigai

Pirminis degeneracinis procesas pažeidžia raumenų sausgysles, kurios dėl anatominių ypatumų yra prastai aprūpinamos krauju ir turi didžiausią apkrovą. Šiose sausgyslėse atsiranda mikrotraumos, fibrilių (sausgyslių skaidulų) plyšimai, kurie vėliau tampa nekroziniai. Nekrotinėse (negyvose) vietose nusėda kalcio druskos ir permatomos kietos hialino masės (baltymai yra patologinių procesų požymis) ir auga jungiamasis audinys. Dėl to sausgyslių funkcija gerokai pablogėja. Sausgyslėse, šalia jų esančiuose seroziniuose maišeliuose ir raumenų apvalkaluose atsiranda reaktyvus uždegiminis procesas.

Daugeliu atvejų sausgyslė pirmiausia pažeidžiama ten, kur ji prisitvirtina prie kaulo, todėl išsivysto tendinitas.

Parašykite komentarą

5 × 1 =